Ogłoszenia

Ogłoszenia 08.07.2018 r.

OGŁOSZENIA - 15 lipca 2018 r.
XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA


Przypominam, że msze w dni powszednie w czasie wakacji odprawiane są tylko po południu, czyli o godz. 17:30.

 Piesza pielgrzymka łomżyńska na Jasną Górę - szczegóły organizacyjne

Aby zapisać się na pielgrzymkę należy wydrukować i wypełnić Kartę Zapisu, która znajduje się na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka.lomza.pl

Następnie należy udać się do parafii gdzie dokonujemy zapisu ( wykaz tych parafii znajduje się na stronie internetowej) i otrzymać tam Legitymację Pielgrzyma. Na jej podstawie możemy zdać bagaż na samochody bagażowe.

Młodzież
- do lat 15 włącznie pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej,

- od 16 do 18 lat wędruje za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie.

KOSZT

WPISOWE na pielgrzymkę, wynosi: 120 zł (wraz z koszulką w kolorze grupy, którą otrzymujemy na trasie PPŁ); dla uczestników do lat 15 włącznie - 90 zł.

Z wpisowego zwolnieni są: dzieci do 7 roku życia włącznie oraz Służba Medyczna posługująca na pielgrzymce (opłacają jedynie bagaż w kwocie 60 zł).

OPŁATA RODZINNA. Dla członków rodziny w linii prostej (rodzice, dzieci, dziadkowie, rodzeństwo) zostały przewidziane zniżki:

1 osoba płaci 100% wpisowego (+obowiązkowa opłata za bagaż 60 zł/os.)

2 i 3 osoba płaci 50% wpisowego (+ obowiązkowa opłata za bagaż 60 zł/os.)

4 i następne osoby są zwolnione z opłaty wpisowego (wnoszą jednak obowiązkową opłatę za bagaż 60 zł/os.).
Pamiętajmy o zabraniu podstawowej apteczki. Wszyscy Pielgrzymi ubezpieczeni są w stopniu podstawowym.
Opłata za bagaż pobierana jest z góry przy zapisywaniu się na Pielgrzymkę!
Cena bagażu, 60 zł, obejmuje plecak lub torbę turystyczną z zapakowanym do środka śpiworem i dołączoną na zewnątrz karimatą. Bagaż zasadniczy nie może być cięższy niż 20 kg. Za nadbagaż będą pobierane dodatkowe opłaty. Bagaże dodatkowe, a więc namioty, dodatkowe torby, regulujemy u kierowcy samochodu bagażowego grupy. Aby zdać bagaż na samochód ciężarowy, należy okazać Legitymację Pielgrzyma.

Zakończenie pielgrzymki: Wejście na Jasną Górę, w dniu 13 sierpnia, nastąpi ok. godz. 19.00, gdzie przed Wałami Jasnogórskimi odbędzie się prezentacja Pielgrzymki. A ok. godz. 19.30 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, Bpa Janusza Stepnowskiego, będziemy uczestniczyli we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Rozwiązanie Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę nastąpi 14 sierpnia br., po Mszy św. o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich.

Wszystkie bieżące informacje o pielgrzymce można śledzić na stronie www.pielgrzymka.lomza.pl 

Informacje, nt. wymarszu

Wymarsz z Ostrowi Mazowieckiej: Grupa srebrna rozpoczyna pielgrzymowanie 2 sierpnia Mszą św. o godz. 9.00 odprawianej w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Przewodnikiem jest Ks. Michał Turbaczewski. W grupie pielgrzymują pątnicy dekanatów: Ostrów Maz: Wniebowzięcia NMP, Ostrów Maz. Chrystusa Dobrego Pasterza.

Uwaga. Od Broku pielgrzymi grupy srebrnej będą wraz z pielgrzymami grupy niebieskiej tworzyć jedną grupę pielgrzymkową srebrno-niebieską.