Ogłoszenia 04.06.2023 r.

OGŁOSZENIA  -  4 czerwca 2023 r.   -   uroczystość  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ

[1]   W najbliższy czwartek (8 czerwca) będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Msze o godzinach: 8:00,  9:30  i  17:00.
[2] Zapraszam na obchody oktawy Bożego Ciała. Od piątku do następnego czwartku na początku mszy popołudniowej będą śpiewane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Po nabożeństwie czerwcowym odbywać się będzie procesja eucharystyczna. 
[3]  W piątek po Bożym Ciele można spożywać pokarmy mięsne, bowiem Biskup Łomżyński udzielił dyspensy.
Ksiądz biskup zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności. 
[4]  Komunia rocznicowa (klasa IV) odbędzie się 18 czerwca br. o godzinie 12:00.
[5]  Oferta Wakacyjnej Akcji Caritas Diecezji Łomżyńskiej 2023.
MIEJSCE WYPOCZYNKU: OŚRODEK „CARITAS BLIŹNIM” – PTAKI, 18-414  NOWOGRÓD . 
Więcej informacji o ośrodku na stronie internetowej  http://www.lomza.caritas.pl 
[6] W imieniu wszystkich ostrowskich parafii zapraszam serdecznie na KONCERT UWIELBIENIA w BOŻE CIAŁO, aby przedłużyć radość świętowania i spędzić wieczór na adoracji Najświętszego Sakramentu.  Cały koncert odbędzie się w Ogródku Jordanowskim w Ostrowi Mazowieckiej. Rozpoczęcie o godz. 19:30. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!
Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza zaprasza wszystkie chętne dzieci od 1 do 6 klasy Szkoły Podstawowej na PÓŁKOLONIE WAKACYJNE, które odbędą się w dwóch turnusach: od 26 do 30 czerwca i od 10 do 14 lipca. Zapisy i wszystkie informacje u Ks. Marka Żmijewskiego.

Diakonia Wyzwolenia Diecezji Łomżyńskiej organizuje III Diecezjalny Dzień Jedności Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, pod hasłem „Czyńcie dobrze,
a zło was nie spotka (Tb 12,7)”
. Spotkanie to odbędzie się 10 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Maryjnym w Nowej Osuchowej. Zaproszenie skierowane jest do członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz do wszystkich, którzy o tym dziele chcieliby dowiedzieć się więcej. Krucjata Wyzwolenia Człowieka jest ruchem jednoczącym ludzi, którzy w duchu Ewangelii podejmują służbę mającą na celu ratowanie godności człowieka zniewolonego przez alkoholizm, narkomanię, nikotynizm lub inne uzależnienia. Założyciel KWC, ks. Franciszek Blachnicki, zauważył, że źródłem każdego zniewolenia jest lęk, dlatego zadaniem Krucjaty jest wyzwalanie od niego. Słowo „krucjata” wskazuje na Krzyż jako skuteczny znak ostatecznego zwycięstwa nad wszelkim złem. Podstawową formą działania Krucjaty jest podjęcie postu jakim jest dobrowolna abstynencja od alkoholu, traktowana jako osobisty dar, podjęty z pobudek miłości i odpowiedzialności za dobro drugiego człowieka.

 Dziękuję za materialne wspieranie parafii.   Bóg zapłać!  
Numer rachunku Par. Opatrzności Bożej w Ostrowi Mazowieckiej (z dopiskiem: Darowizna):  94 8923 0008 0014 6001 2000 0001

  Misja sw Teresy